Na vojnu odešel Z.Súkeník ml., dlouhodobě jsou zraněni J.Bozděch a V.Velát a M.Cenefels se rozhodl skončit s fotbalem.

HLOHOVÁ - HLOHOVÁ OP 1986-94 4:6  řídil Jos.Tauber

Obnovená tradice pivozápasů u příležitosti 80 let kopané v obci překonala všechna očekávání. Především pozvaní bývalí hráči Hlohové v Okres. přeboru (z našeho nejúspěšnějšího období) přijeli v hojném počtu a s velkou snahou ukázat co v nich je. Dokonce přijel M.Kabina až ze Slovenska.

Branky:

Současní hráči: 26.min. Gabriel (M.Cenefels),50.min. J.Šimka (Steinbach) ,68.min. M.Cenefels, 77.min. Fencl (M.Cenefels)

Bývalí hráči: 33.min. Bláha (Boubalík),44.min. J.Hrdina (Zvada), 47.min. Boubalík (Z.Súkeník),62.min. Čapek (P.Houška),

67.min. J.Multrus(Čapek),74.min. V.Kohout (Čapek)

AJAX CUP 2000 (malý fotbal - futsal)

Za Hlohovou nastupovali převážně mladí hráči (T.Janka 2 branky, O.Janka 1 branka, M.Súkeník) doplňovaní zkušenými (J.Šimka, Z. Šimka, Bernklau). Přesto se na silně obsazeném turnaji neztratili - porazili vítěze okresní soutěže Pronic Zanic Domažlice a skončili 5.

Rozhodčí: M.Královec (Domažlice)

Chyběl nám především R.Hrdina v brance a lepší příprava. Hned v 1. a 9.min. jsme dostali 2 branky, které rozhodli. V 19.min. nastřelil J.Houška břevno. Ve 35. a 49.min. jsme znovu inkasovali. Ale měli jsme i dost smůly, když v 54.min. střelu J.Šimky vyrazil brankář na spoj tyče a břevna a další šance jsme nevyužili.

Naše sestava: P.Váchal

J.Šimka  L.Urban V.Steinbach J.Váchal(C)

Rozhodčí: M.Lehner (Miřkov)

Dlouho nám trvalo než se naše omlazené mužstvo (průměr 26 let, nejstarší hráč L.Urban) sehrálo, a tak měli překvapivě více ze hry hosté. Až ve 24.min. po rohu K.Gabriela vyhlavičkoval obránce střelu J.Šimky z branky. Ve 29.min. po nedorozumění hostující obrany netrefil T.Janka z úhlu prázdnou branku. Až v 54.min. se podařilo J.Houškovi překonat ofsajdsystém hostů - z nepřímého kopu lehkým obloučkem přes zeď uvolnil J.Šimka, který si přehodil brankáře a sám hlavičkou dopravil míč do prázdné branky. O minutu později si gólový úspěch zopakovali. Tentokrát J.Houška hodil dlouhý aut, J.Šimka si naběhl za obranu, natlačil se na střed a k tyči překonal brankáře. V 65.min. P.Váchal vytáhl robinzonádou střelu k tyči. V 80.min. se J.Baláž dostal přes stopera, ale brankář jeho střelu vyrazil. V 83.min. vyrazil P.Váchal přímý kop pod břevno.

Rozhodčí: Zdvořan (Miřkov)

Naše mužstvo podalo v celém zápase velmi koncentrovaný výkon. Přes naši mírnou převahu 1.šanci musel likvidovat ve 22.min. R.Hrdina. Ve 30.min. šel J.Houška sám na brankáře, stoper ho zadržel zezadu za dres, ale uviděl jen žlutou kartu. Ve 43.min. domácí nastřelili boční síť. V 53.min. K.Gabriel zachytil přihrávku domácích, na centr P.Váchala brankář nedosáhl a J.Houška nám do prázdné branky získal vedení. V 62.min. R.Hrdina vyrážel střelu domácích přímo z rohu a v 68.min. chytil robinzonádou střelu k tyči. V 86.min. J.Houška prodloužil hlavičku J.Šimky na J.Baláže a ten střelou po zemi, která proklouzla pod padajícím brankářem rozhodl. V 88.min. ještě míč proskákal okolo naší tyče a v 91.min. R.Hrdina vyrazil robinzonádou střelu zblízka. Skvěle zahrál T.Janka, který byl všude a žádný míč pro něj nebyl ztracený.

Rozhodčí: D.Budka (Domažlice)

Ve vyvrcholení pouťového odpoledne se hrálo s velkým nasazením. Sebevědomí hosté měli první šanci,  ale v 5.min. nás dostala

do vedení hlavička P.Váchala po rohu J.Šimky. V 25.min. byl zraněn P.Váchal. Ve 39.min. unikl T.Janka a jeho  centr proměnil

ve 2. branku K.Gabriel. Ve 49.min. nastřelil T.Janka tyč. V 54. min. hosté odražený míč tvrdou ranou z dálky vrátili k tyči

a sníži-li. Vzápětí v 56.min. opět unikl T.Janka, přihrál M.Vozárovi, kte-rý oklamal obránce i brankáře a k tyči zvýšil na 3:1.

V 67.min. šel sám K.Gabriel, nastřelil břevno, odražený míč mu M.Vozár vrátil a K.Gabriel podruhé překonal brankáře.

V 70.min. J.Houška do-stihl pas J.Šimky těsně před brankářem, obešel ho a zvýšil. V 83. min. V.Steinbach nastřelil břevno.

V 91.min. špatně trefil M.Vozár centr K.Gabriela a tak skóre uzavřel T.Janka. Hosté do-platili na spoléhání na ofsajdsystém a

odvezli si pořádnou pouťovou výslužku.  Výborný výkon podala naše obrana a brankář.

Naše sestava:             R.Hrdina

J.Beran  L.Urban  V.Steinbach  J.Váchal(C)

Rozhodčí: Z.Mestl (Buková)

V 1.poločase obrany příliš útočníky na dostřel nepouštěly, převaha se spíš klonila k domácím. V 18.min. lízala jejich střela tyč. Naše odpověď v 21.min. byla lepší: K.Gabriel vrátil na vápno a J.Houška falšovanou střelou k tyči dal jedinou branku utkání. Většina 2. poločasu se hrála podle našich not. Prakticky každou druhou minutu jsme měli šanci. Jen K.Gabriel jich zahodil pět. V závěru se nám to málem nevyplatilo. Domácí ožili a těsně před koncem měli 2 šance, naštěstí stříleli vysoko nad.

Rozhodčí: A.Zdvořan (Miřkov)

Začalo se sice oboustranně svižně, ale s nepřesnostmi. My jsme se z nich vymanili dřív a ve 20.min. M.Vozár nastřelil z úhlu spoj mezi tyčí a břevnem. Ve 23.min. poslal J.Baláž pas na K.Gabriela, jehož centr proměnil J.Houška střelou k tyči ve vedoucí gól. Ve 26.min. po rohu J.Šimky zvýšil hlavičkou V.Steinbach, kterou se marně snažil vykopnout z branky obránce. Bojovní hosté se ve 2. poločase pokoušeli o zvrat, ale naše obrana ho nepřipustila. Největší šanci hostů v 81.min. zlikvidoval R.Hrdina, když skvělou robinzonádou vychytal střelu z bezprostřední blízkosti. Vítězstvím jsme se dostali do čela tabulky.

M.Beran  L.Urban  V.Steinbach  J.Váchal(C)

DRAŽENOV - HLOHOVÁ  2:2 (0:0)

V utkání vedoucích celků měl 1.šanci M.Vozár, ale trefil jen tyč. Pak nás domácí zatlačili a naše obrana a brankář odolávali jen s největším vypětím. Největší šance vyřešili v 7. a 25.min. R.Hrdina spolu s M.Beranem. V 51.min. se domácím podařilo ze skrumáže vstřelit branku. Od tohoto okamžiku, jako mávnutím kouzelného proutku, hrálo naše mužstvo jako vyměněné a začalo soupeře přehrávat. V 57.min. nastřelil J.Baláž z přímého kopu břevno. V 59.min. vykopával obránce střelu J.Šimky z branky. V 63.min. po pasu T.Janky sice neobešel M.Vozár brankáře, ale míč se dostal k J.Houškovi, který vyrovnal. V 67.min. J.Šimka také neuspěl s kličkou na brankáře, ale J.Houška tentokrát branku netrefil. V 72.min. se J.Šimka dostal k odraženému míči a o břevno vymetl šibenici. V závěru se domácí vzchopili: v 84.min. vyhlavičkoval L.Urban míč z prázdné branky a po našem špatném odkopu v 87.min. domácí vyrovnali. Přesto je výsledek naším úspěchem a udrželi jsme jím 1.místo v tabulce.

HLOHOVÁ - STAŇKOV C nehráno - nezpůsobilý terén

Nepříjemné přestávky jsme využili k posílení: Ze Sj Koloveč k nám přestoupil P.Baxa, z  Horš. Týna přišel na hostování dorostenec J.Svoboda a nově jsme zaregistrovali F.Polanku z Hradiště.

HLOHOVÁ - MECLO B  0:1(0:1)

V nepříliš pohledném utkání se na nás projevila třítýdenní herní pauza, a tak měli překvapivě více ze hry hosté. Jen ve 13.min. T.Janka vnikl do vápna, kde byl nevybíravě sražen, ale hodně špatný rozhodčí penaltu neodpískal. Ve 41.min. znovu unikl T.Janka, hlavičku K.Gabriela z blízkosti vyrazil brankář a dorážku J.Houšky vyhlavičkoval na čáře obránce. Rozhodující branka padla v posledních sekundách poločasu po taktické chybě naší obrany a rychlém protiútoku hostů. Skončila tak naše série 6 utkání bez porážky.

Rozhodčí: L.Csokáš (Horš.Týn)

V derby jsme nastoupili se 2 nováčky v základní sestavě a se zajištěnou obranou. Skóre otevřel střelou k tyči v 19.min. J.Baláž, který zpracoval centr M.Vozára. V zápětí jeho další střelu brankář jen s námahou vyrazil. Ve 39.min. nejprve L.Urban skluzem zneškodnil šanci hostů a po následujícím rohu ještě vyhlavičkoval míč z branky. V 55.min. sice hostující brankář neudržel míč, ale L.Váchalovi alespoň zabránil v cestě za ním. V 53.min. hosté nastřelili tyč a po rychlé akci v 63.min. zblízka těsně minuli branku. V 69.min. M.Vozár přešel přes 2 protihráče, přihrál J.Houškovi, který se protáhl okolo stopera a střelou po zemi k tyči zvýšil. V 83.min. po rohu hostů vykopával L.Urban znovu míč z brankové čáry. V 88.min. pro změnu hosté vyráželi střelu J.Houšky z brankové čáry. Minutu po čase po pasu L.Urbana uzavřel skóre střelou k tyči M.Vozár.

Rozhodčí: J.Sokol (Domažlice)

V 1.poločase se hrál na špatném terénu pouze fotbalový odvar. Ve 2.poločase se dříve probudily hosté. V 55.min. fantasticky vytáhl R.Hrdina robinzonádou tvrdou střelu z vápna. V 59.min. vyrazil přímý kop a dorážka šla naštěstí těsně vedle. V 64.min. už nás štěstí opustilo. Po rohu se míč odrazil k volnému srbskému hráči, který zblízka vstřelil 1. branku. Naše silně oslabené mužstvo se ještě dokázalo vzchopit a v 67.min. po přihrávce P.Baxy J.Houška obešel brankáře a vyrovnal. Ale úplně zvrátit stav utkání se nám již nepovedlo: v 71.min. nastřelil úplně volný J.Baláž zblízka jen břevno, v 75.min. J.Houška střílel také zblízka do brankáře. I tak jsme se remízou dostali na 2.místo podzimní tabulky a spolu se žáky, kteří vedou skupinu A II.třídy, tak důstojně zakončili výroční osmdesátý rok hlohovské kopané (jedné z nejstarších na okrese).

Změny v hráčském kádru:

M.Cenefels a T.Janka se vrátili do Staňkova a J.Baláž do H.Týna. K.Gabriel odešel do Bukovce. Před jarem se z Holýšova vrátili Martin a Jan Multrusové a už před zimní přestávkou přišli Pavel Baxa z Kolovče a nově registrovaný František Polanka z Hradiště.

Rozhodčí: L.Csokáš (Horš. Týn)

Pro špatné terény nám odpadli, na rozdíl od soupeře, všechny přípraváky, proto vzhledem k velkým změnám v sestavě bylo pro nás 1. utkání jara na těžkém terénu, ale za pěkného počasí, obtížné. Přesto jsme měli první šance: v 5., 9. a 13.min. vždy po přihrávkách J.Šimky zakončoval M.Vozár. V 16.min. R.Hrdina chytil robinzonádou střelu zblízka. V 25.min. přehodil J.Houška brankáře, ale u míče byl dřív hostující obránce. Ve 48.min. neudržel bukovecký brankář míč a před prázdnou brankou v cestě za ním zabránila obrana J.Houškovi nečistě. Faulovanému ovšem brankář penaltu chytil. Pak se situace postupně změnila a na rozdíl od 1. poločasu začali mít trochu navrch hosté.  Ve 22.min. jim ještě ve skórování zabránila hlava dobře postaveného M.Berana. V 82.min. zachytil nešťastně odražený míč útočník hostů, dostal se za naši obranu, přehodil vybíhajícího R.Hrdinu a jeho spoluhráč otevřel skóre z brankové čáry. V 86.min. po rohu J.Šimky a hlavičce P.Váchala si L.Urban míč s neuvěřitelným klidem zpracoval a prostřelil k vzdálenější tyči vše co mu stálo v cestě.

HOSTOUŇ - HLOHOVÁ  2:1 (1:1)

Kvůli marodce jsme přijeli do Hostouně jen v 11 hráčích. Nepoučitelně jsme jako vždy na malém hřišti a na blátivém terénu hráli komplikovaně a dlouho drželi míč a tím se vystavovali atakům protihráčů a libovůli rozhodčího co odpíská. Po několika šancích domácích v 16.min. poslal J.Váchal pas na J.Šimku, ale ten přestřelil. Ve 26.min. po centru a nedůrazu před naší bankou se domácí ujali vedení. Ve 44.min. rychlík J.Multrus dostihl pas R.Černého prodloužený obráncem a mazáckým křížným obloučkem k vzdálenější tyči vyrovnal. V 70.min. po dlouhém házeném autu domácí nastřelili tyč a míč zneškodnil R.Hrdina až na brankové čáře. V 73.min. nacentroval J.Houška J.Šimkovi, ten obešel i brankáře, ale vystřelil těsně nad. Rozhodla předposlední minuta. Míč odskočil V.Steinbachovi na ruku a domácí proměnili penaltu.

J.Bozděch  L.Urban  V.Steinbach  M.Beran

R.Černý  J.Šimka  M.Multrus  J.Váchal(C)

Rozhodčí: K.Kýček (Domažlice)

Soupeř hrál v námi půjčených dresech, ale hodně nás potrápil. Ale především jsme trápili sami sebe nepřesnostmi a zbytečnými chybami. Výborně zahrál přes zranění L.Urban. Ve 23.min. centroval J.Váchal, míč prošel až k J.Multrusovi, který prostřelil k tyči brankáře a otevřel skóre. Ve 36.min. běžel opět J.Multrus sám na brankáře, ale trefil tyč. Ve 41.min. obránce odvrátil centr  volejbalovým blokem oběma rukama, ale rozhodčí nic neviděl. V 66.min. hosté nastřelili ruku u těla J.Bozděcha na kraji vápna. Tentokrát rozhodčí neváhal a odpískal penaltu. Z ní hosté vyrovnali. Opět jsme si zadělali na drama, tentokrát se šťastným koncem. Soupeř totiž přecenil svoje síly, hrál na vítězství a doplatil na to. V 87.min. P.Váchal poslal pas na J.Houšku, který konečně protrhl střeleckou smůlu, přehodil brankáře a vrátil nám vedení. O minutu později znovu propasíroval po přihrávce J.Multruse míč přes brankáře a stanovil tak konečné skóre zápasu.

Draženov    - volno

OPLOTEC - HLOHOVÁ  2:4 (1:2)                                                                                                                                                   Rozhodčí: J.Rubáš (Hostouň)

Domácí měli mírnou převahu, my jsme měli šance z protiútoků. Při jednom z nich ve 31.min. poslal V.Votroubek J.Houšku na křídlo, ten napůl střelou napůl přihrávkou okolo brankáře hledal J.Šimku, ale jeho strážce srazil míč na brankové čáře do branky. Bohužel o 2 min. později si M.Beran ve vápně pomohl faulem a domácí z penalty vyrovnali. Ve 43.min. po dalším našem rychlém protiútoku přihrál J.Houška J.Multrusovi, který jako starý rutinér přehodil brankáře a získal nám vedení. Ve 45.min. po faulu na tohoto hráče jsme měli kopat penaltu my, ale rozhodčí ji odpískal až při dalším faulu na něho ve 49.min. Penaltu proměnil V.Votroubek. V 59.min. rozhodčí odpískal před naším vápnem faul obráceně, naše hráče vyvedlo z míry (zvláště J.Šimku) a ztratili koncentraci, domácí prostřelili zeď a snížili. Takže místo rozhodnutého zápasu jsme si opět připravili drama. V 75.min. domácí nastřelili tyč. V 81.min. smolně zahrál rukou J.Bozděch, naštěstí R.Hrdina penaltu zneškodnil robinzonádou. Zápas rozhodl nepřímý kop v 87.min., který rozehrál V.Votroubek na V.Steinbacha, jeho dalekonosnou střelou k tyči domácí branky ještě tečoval obránce.

J.Bozděch. L.Urban V.Steinbach M.Beran

F.Polanka  J.Šimka V.Votroubek J.Váchal(C)

HLOHOVÁ           - DRAŽENOV  2:3 (1:0)

V utkání vedoucích týmů už v 15.min. faulovala obrana hostů těsně před vápnem agilního V.Votroubka a R.Vacík perfektní střelou z přímého kopu přes zeď k tyči otevřel skóre a oslavil svůj návrat po zranění po osmi a půl měsíci. Hosté pak měli do konce poločasu navrch, ale výraznou šanci jim naše obrana nedovolila. V 50.min. unikl V.Votroubek centrem překonal i brankáře, před prázdnou brankou vyhrál ostrý souboj J.Multrus a vstřelil branku. Bohužel rozhodčí ji neuznal. V 57.min. se hostům podařilo vyrovnat. Pak ještě přidali a

v 67..min.  se ujali vedení a v 80.min. zvýšili na rozdíl 2 branek. V 86.min. vystihl V.Votroubek stoperovu malou domů, okolo padajícího brankáře snížil a završil tak dobrý start v našem dresu. Bohužel nám k závěrečnému náporu chyběl čas i síly.  Vzhledem k důležitosti utkání nám také chybělo až příliš mnoho hráčů.

STAŇKOV C - HLOHOVÁ  0:1 (0:0)

Nastoupili jsme v silně kombinované sestavě, ale začali jsme svižně. Bohužel nám to dlouho nevydrželo a přepustili jsme iniciativu domácím. V 19.min. L.Urban zachraňoval po přímém kopu u tyčky hlavičkou na roh, po kterém domácí nastřelili břevno. Ve 28.min. M.Súkeník včas vyběhl a vypíchl domácímu kanonýru Topinkovi míč než stačil vystřelit. Pak jsme se opět zlepšili a po centru V.Votroubka v 38.min. hlavičkoval J.Houška do tyče. Zápas rozhodl v 53.min. J.Multrus po přihrávce J.Houšky skákavou střelou z dálky k tyči překonal výborného Bočana v brance domácích. Další šance už jsme nevyužili, ale vítězství a 1. jarní čisté konto jsme už po kvalitním výkonu obrany uhlídali.

Naše sestava: M.Súkeník

J.Bozděch.  L.Urban V.Steinbach R.Černý

L.Váchal J.Šimka V.Votroubek J.Váchal(C)

SRBY - HLOHOVÁ  3:0 (1:0)

Pro nás nepovedené utkání. Domácí byli proti podzimu posíleni a velice motivováni bojem o záchranu nás zatlačili. My jsme měli šance jen z protiútoků. V 17.min. střílel V.Votroubek těsně vedle. Ve 23.min. se domácí ujali vedení tečovanou střelou ze skrumáže. Ve 31.min. nastřelili z dálky tyč. Ve 39.min. sice J.Houška obešel brankáře, ale pak mu míč sebral obránce. V 56.min. domácí v jasné šanci přestřelili. V 63.min. V.Votroubkovi střelu zblízka do odkryté branky zblokoval obránce. V 66.min. střelu J.Multruse po rohu chytil brankář robinzonádou. V 68.min. domácí z rychlého útoku přes padajícího R.Hrdinu zvýšili. V 70.min. pálil z dálky V.Steinbach, ale těsně minul branku. V 74.min. se zranil J.Bozděch a domácí toho okamžitě využili ke 3.brance. V 87. min. Votroubkova rybička skončila těsně nad šibenicí. V 93.min. byl J.Houška ještě sám před brankářem, přehodil ho, ale s ním i branku.

Srby        - volno

HLOHOVÁ           - HORŠ. TÝN B   0:0 (0:0)

Rozhodčí: Holeček

V utkání s 2.mužstvem tabulky jsme byli od začátku aktivnější. Ve 22.min. při našem rychlém protiútoku vysunul J.Multrus J.Houšku, který už běžel sám na brankáře, ale trefil jen boční síť. Ve 35.min. sice centr J.Multruse skončil na ruce obránce, ale brankář nařízenou penaltu V.Votroubkovi nadvakrát na brankové čáře chytil. Ve 3.min. 2.poločasu pronikl J.Houška až do malého vápna, odcentroval, ale J.Multrus zblízka „kolínkem“ zakončil příliš slabě. Potom získali převahu hosté, také proto, že jsme měli jen 1 hráče na střídání. V 85.min. sice obávaný týnský veterán Ludvík vstřelil branku, ale už před tím mu rozhodčí odpískal faul. Po delší době kvalitní výkon především v obraně.

Rozhodčí:  Zdvořan

Nastoupili jsme v silně kombinované sestavě. Už v 1.min. podcenil náhradní brankář P.Váchal střelu a prohrávali jsme 1:0, pak už chytal dobře. Ve 14.min. se J.Šimka probil až před brankáře, byl jím sražen a dál hrál s naraženým ramenem. Rozhodčí byl celý zápas benevoletní k nečisté hře. Několik šancí jsme nevyužili. Až ve 36. min. po přihrávce V.Steinbacha obelstil J.Váchal několik protihráčů, z nemožného úhlu vyrovnal a ukončil náš 344 minutový střelecký půst. Ve 40.min. J.Houška poslal pas na V.Votroubka, který unikl po křídle a střelou k tyči nám získal vedení. O minutu později J.Šimka přihrál před vápno J.Houškovi, který technickou střelou také k tyči zvýšil na 1:3. V 64.min. domácí z přímého kopu nastřelili břevno. Znovu z přímého kopu v 66.min. prostřelili zeď, snížili a zahájili další  zvrat. V 70.min. vyrovnali, když naše obrana nedokázala odkopnout. V 72.min. dlouhý pas domácích našel naši obranu nepřipravenou a domácí se dostali do vedení. Naštěstí jsme ukázali bojového ducha. V 79.min. přihrál J.Houška na vápně do strany volnému L.Urbanovi, který křížnou střelou k tyči vyrovnal. V poslední minutě nám vítězství zajistil L.Váchal přesnou střelou z přímého kopu z dálky k tyči.